Chainlink osiąga rekordowy poziom, rajd Altcoins pośród konsolidacji bitcoinów

By | 19 January 2021

Token Chainlink LINK ustanowił nowy rekord ceny w poniedziałek, a inne altcoiny odnotowują solidne zyski.

Chainlink osiąga rekordowy poziom, rajd Altcoins pośród konsolidacji bitcoinów

Zdecentralizowana sieć Oracle Token LINK Chainlink i inne znane alternatywne kryptowaluty (nazwane altcoinami) odnotowują solidne zyski, gdy bitcoin, lider rynku kryptowalut, bierze oddech.

LINK (-6,56%) ustanowił nowy rekord ceny 23,68 USD w ciągu nocy i zmienia właściciela w pobliżu 21,73 USD w czasie publikacji, co oznacza wzrost o 7,3% w ciągu 24 godzin. Według danych CoinDesk 20, poprzedni rekord w całym okresie życia, wynoszący 19,90 USD, został osiągnięty w sierpniu.

Kryptowaluta prawie się podwoiła w ciągu pierwszych dwóch tygodni roku, stanowiąc silną kontynuację zeszłorocznego wzrostu o 530%. Wyrocznie Chainlink działają jako pomost między inteligentnymi kontraktami kryptowalutowymi a źródłami danych poza łańcuchem.

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i wyrażasz zgodę na nasze warunki i zasady oraz politykę prywatności.

Niektóre altcoiny, takie jak OMG (+ 11,72%) i OXT (+ 2,32%) wzrosły o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy inne, w tym eter (ETH, + 1,24%), litecoin (LTC, + 5,86%), bitcoin gotówka (BCH, + 5,81%) zyskała po co najmniej 2–8%.

Bitcoin kosztuje obecnie blisko 36 900 USD, co stanowi 5% wzrost w ciągu 24 godzin, ale pozostaje uwięziony w tygodniowym przedziale zacieśniania od 30 000 do 40 000 USD. Wydaje się, że okres konsolidacji toruje drogę do rotacji pieniędzy w relatywnie tanie altcoiny.

Przejście na alts rozpoczęło się w zeszłym tygodniu, gdy token DOT firmy Polkadot gwałtownie wzrósł, by stać się czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, według Alexa Melikhova, dyrektora generalnego i założyciela platformy kryptowalut Equilibrium i stablecoina EOSDT. „Wydaje się, że inne monety podążają teraz za Polkadot wyżej” – powiedział.

Rekordowy implikowany spread eter-bitcoin ze zmienności zaobserwowany na początku tego miesiąca sugerował wzrost cen w eterze i ogólnie alternatywne kryptowaluty mogą być w drodze.

Altcoiny mogą nadal „mocno strzelać”, podczas gdy bitcoin (BTC, + 1,83%) jest utrzymywany w zawężającym się przedziale cenowym, powiedział analityk rynku Lark Davis na Twitterze.

LINK może otrzymać dodatkowy impuls z nadchodzącego przejścia na model obstawiania, który pozwoliłby operatorom węzłów na obstawianie swoich zabezpieczeń w celu uzyskania dostępu do niektórych zadań związanych z danymi, które wymagają zabezpieczenia.

Rajd altcoinów może się zatrzymać, jeśli niedawny zawężający się zakres cen bitcoina zakończy się byczym wybiciem, otwierając drzwi dla silniejszych zysków. „Jeśli bitcoin przekroczy 42 000 USD, dość szybko przetestuje 50 000 USD” – napisał na Twitterze Vinny Lingham, inwestor i założyciel firmy Civic, zajmującej się portfelami kryptograficznymi i weryfikacją tożsamości.