Styczeń w Pace pobije więcej rekordów kryptowalut

By | 17 January 2021

Podczas gdy hossa pod koniec 2020 roku była w pełnym rozkwicie, styczeń 2021 prawdopodobnie pobije te rekordy. Czy może to być początek najbardziej intensywnego roku dla kryptowalut i bitcoinów?

Rok 2020 z pewnością nie był złym rokiem dla kryptowalut. Handlowcy mieli wspaniałe punkty wejścia w marcu i prawie tak samo apetyczne punkty wyjścia w grudniu, gdy Bitcoin zmienił się z 4000 do 40 000 USD. Ale styczeń 2021 roku może spełnić marzenia o kryptowalutach, pobijając kolejne rekordy.

Zdecentralizowany wolumen finansów

Chociaż ceny są zawsze użytecznym wskaźnikiem, wolumen transakcji jest ważny i może wskazywać, w jakim kierunku podążają rynki. Zdecentralizowane finanse stały się być może modnym hasłem kryptowalut 2020, ale nie wykazują żadnych oznak spowolnienia.

Prowadzone przez Uniswap zdecentralizowane giełdy pozwalają na anonimowy handel, w którym prawie każdy może zapewnić płynność dla prawie każdego tokena. Według Messari Research, DEX jest na dobrej drodze do osiągnięcia 56,9 miliarda dolarów obrotów w styczniu 2021 roku. Poprzedni rekord wyniósł 26,7 miliarda dolarów we wrześniu 2020 roku.

Podczas gdy Uniswap wywołał szał DeFi pod koniec 2020 roku, inne protokoły zyskują na popularności. Synthetix oferuje rozwiązania warstwy 2 dla Ethereum, a MakerDAO, twórcy stablecoina DAI, też nie radzą sobie zbyt słabo.

Tymczasem niektóre protokoły wymiany o niegdyś wielkim potencjale, takie jak Kyber, mają stosunkowo niewielkie ilości.

Z drugiej strony jeden z tych mniej popularnych protokołów wymiany może wyjść z zabójczym rozwiązaniem Layer-2 dla ETH, znacznie zmniejszając opłaty i skracając czas transakcji. Faworyt w Layer-2, szczególnie wspierany przez darmowy token, mógłby zapoczątkować kolejny szał.

Wzrost liczby nowych posiadaczy bitcoinów

Podczas gdy DeFi i świat ethereum (ETH) zasysają uwagę traderów, sam bitcoin (BTC) nie radzi sobie zbyt nędznie. Pomimo kilku spadków od rekordowych poziomów, które osiągnęły prawie 40 000 USD (a kto mógł to przewidzieć?), Bitcoin nadal ma dobre wskaźniki.

W tym momencie inwestycje ze strony instytucji są już czymś oczywistym, chociaż to inna kwestia, czy jest to wycenione, czy też instytucje będą czekać na duży spadek, aby kupić.

Badania przeprowadzone przez Chainalysis za pośrednictwem blogera fklivestolearn pokazują dość ekscytujące dane, jeśli chodzi o to, jak długo hodowcy hodowali hodowców. Portfele długoterminowych posiadaczy zyskują na wartości, podobnie jak portfele, które były trzymane krócej niż jeden miesiąc.

Blogger fklivestolearn uważa, że ​​te liczby, które prawie osiągnęły poziom hossy z 2017 r. Do 20 000 USD, sugerują, że nowi nabywcy wciąż pojawiają się na rynku. Gdy media głównego nurtu budzą się z ferii zimowych, by nagrać Bitcoin, liczba ta może osiągnąć rekordowy poziom. Oznaczałoby to więcej nowych nabywców BTC niż kiedykolwiek wcześniej, a tym samym wyższe ceny.

Zimowa opowieść Bitcoin

Podczas gdy gwałtowny wzrost cen BTC w tej chwili zwolnił, podstawy nadal wyglądają dobrze. Rzeczywiście, kapitalizacja rynkowa Bitcoin (BTC) w momencie pisania tego artykułu wynosi około 700 miliardów dolarów.

Bitcoin i zdecentralizowane giełdy mogą osiągnąć rekordowe poziomy do końca 2021 roku. Oba wydają się spełnieniem marzeń o bezkrajowej, zdecentralizowanej walucie i rynkach. Rekordy są dobre, ale w kryptowalutach zawsze towarzyszyło im zmienność.